Aktualności

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności

1.06.2017 obchodziliśmy NOC BIBLIOTEK. Jest  to ogólnopolska akcja, która w  niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Oficjalne rozpoczęcie działań proponowane było na 3.06.2017. W naszej szkole połączyliśmy tą działalność z Festynem Rodzinnym Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Wspólnie z Kołem Bibliotecznym działającym w Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowaliśmy stoisko warsztatów bibliotecznych, na którym dzieci mogły wykonać własnoręcznie swoją pierwszą książeczkę, pokolorować bohaterów ulubionych bajek, uzupełnić labirynty i oczywiście czytać  bajki i bajeczki

NOC BIBLIOTEK NA FESTYNIE RODZINNYM
czytaj więcej
  • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

1.06.2017 już po raz drugi uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. O godz. 10.35 uczniowie, którzy przynieśli z domu swoje ulubione książki spotkali się na boisku trawnym  przed szkołą i stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Była to szansa do zaprezentowania  swoich zainteresowań czytelniczych szerszemu gronu kolegów i koleżanek. Biblioteka szkolna miała również okazję zaktualizować swoją wiedzę na temat   cieszących się   powodzeniem wśród młodzieży nowości literackich .

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
  • UCZENNICE GIMNAZJUM CZYTAJĄ W PRZEDSZKOLU

30.05.2017 koło biblioteczne  w składzie Agata Pacuszka kl. IIIE , Magda Zając kl. IIIE oraz  Jagoda Kijak- Raczyńska  z kl. IIIc  odwiedziło 5-latki      z Przedszkola nr 1 w Lwówku Śląskim. W ramach  akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” uczennice gimnazjum czytały przedszkolakom baśnie oraz podarowały własnoręcznie zrobione zakładki do książek, a także pamiątkowe malowanki. Zaszczepiając w najmłodszych zamiłowanie do zabawy z książką pamiętajmy, że Z CZYTAJĄCYCH DZIECI WYRASTAJĄ MYŚLĄCY DOROŚLI.

UCZENNICE GIMNAZJUM CZYTAJĄ W PRZEDSZKOLU
  • KOLEJNA UCZENNICA WYBITNIE UTALENTOWANA PLASTYCZNIE

Kolejny sukces plastyczny naszej wszechstronnie utalentowanej uczennicy z klasy II D Anny Szyndrowskiej. Jej praca pt. "Macierzyństwo" wzięła udział w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym  Przyroda w Kolorach - ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW i otrzymała wyróżnienie!  Na tegoroczną edycję Konkursu nadesłano niemal 2600 prac z całego świata! Serdecznie gratulujemy!!! 

KOLEJNA UCZENNICA WYBITNIE UTALENTOWANA PLASTYCZNIE

20 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył się Finał IV Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej. Lwówek Śląski reprezentowały uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II: Ola Pawłowicz i Gosia Sykała. Konkurs wymagał od uczestników szerokiej wiedzy biologicznej, umiejętności obserwacji i jej dokumentowania. Miło nam poinformować o olbrzymim sukcesie naszych gimnazjalistek: Ola zdobyła tytuł finalisty, zaś Małgosia uzyskawszy tytuł laureata znalazła się w gronie trzynastu najlepszych biologów naszego województwa. OLBRZYMIE GRATULACJE - to naprawdę imponujący sukces! Warto dodać, że Gosia już po raz drugi z rzędu została laureatką tego prestiżowego konkursu.

 

W GRONIE NAJLEPSZYCH UCZNIÓW Z BIOLOGII
czytaj więcej

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl