Aktualności

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności
  • NASI NA ELIMINACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Eliminacje Powiatowe XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. odbyły się 23 marca br. w Rakowicach Wielkich i przebiegały w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. I miejsce - Mateusz Zawada – awans do etapu wojewódzkiego, III miejsce – Hanna Sysak. Kolejny etap wojewódzki odbędzie się 25 kwietnia w Jaworzynie Śląskiej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, a w szczególności służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

NASI NA ELIMINACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

25 marca br. drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim okazała się najlepsza podczas międzypowiatowego etapu XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Regionalne zmagania zgromadziły w Świeradowie Zdroju kilkanaście drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego. Uczestnicy turnieju musieli rozwiązać test krajoznawczy, wykazać się znajomością samarytanki, wiedzą turystyczno-topograficzną oraz rozpoznać rośliny i zabytki. W kategorii szkół gimnazjalnych zespół A w składzie: Kaja Czachara, Honorata Król, Hanna Sysak - zdobył okazały puchar i awansował do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w maju. 

NAJLEPSI W REGIONIE Z TURYSTYKI KRAJOZNAWCZEJ
czytaj więcej

   23 marca br. odbyły się w gimnazjum Targi Edukacyjne dla uczniów klas trzecich. Gościliśmy przedstawicieli 12 szkół ponadgimnazjalnych. W imprezie udział wzięły następujące szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, Zespół Szkół w Lubomierzu,, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach, I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu, Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu, Zespół Szkół Handlowych w Bolesławcu, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu, Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu, Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Jeleniej Górze. 


TARGI EDUKACYJNE W GIMNAZJUM
czytaj więcej

W miniony czwartek – 16 marca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu czwórka naszych gimnazjalistów: Ola Pawłowicz, Gosia Sykała, Hania Sysak i Jacek Zięba pod opieką pani Barbary Sykały, brała udział w wojewódzkim etapie Ponadregionalnego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Nasi uczniowie zostali wyłonieni drogą wieloetapowych eliminacji i reprezentowali w tym konkursie nasz Park Krajobrazowy „Dolina Bobru”, rywalizując z drużynami z pozostałych 11 parków krajobrazowych naszego województwa. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wraz z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. 

NAJLEPSI KRAJOZNAWCY NA DOLNYM ŚLĄSKU !!!
czytaj więcej
  • MISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

Fantastyczne wyniki uzyskali nasi piłkarze ręczni na Mistrzostwach Powiatu Lwóweckiego, które odbyły się w środę 15 marca w Mirsku. W turnieju z udziałem reprezentacji Wlenia, Mirska i Gryfowa nasza szkoła bezapelacyjnie zajęła 1 miejsce, zwyciężając w meczach kolejno 17:4, 17:0, 19:2. Jako mistrzowie Powiatu awansowali tym samym do ścisłej ósemki najlepszych szkół Regionu Jeleniogórskiego i za tydzień zaczynają dalszą walkę o medale i tytuł Mistrza Strefy Jeleniogórskiej w piłce ręcznej Szkół Gimnazjalnych. Skład reprezentacji: Adrian Puchalski, Filip Maciejewski, Grzegorz Grabowicz, Dawid Kawiński, Marcin Dziuba, Marcel Grzesków, Maciej Szewczyk, Daniel Kamiński, Sebastian Berliński, Marcel Kocot, Kacper Królikowski, Mateusz Zawada, Patryk Kuś.

MISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl