Aktualności

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności
  • WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE ZA OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Osiągnięcia w konkursach przyrodniczych

Laureatami Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (najbardziej popularnego i prestiżowego konkursu przedmiotowego w naszym województwie) zostali: Małgorzata Sykała z klasy III E, Wojciech Dzieżyc z klasy III A.


Wojciech Dzieżyc został Laureatem XVI Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego, a Małgorzata Sykała zdobyła tytuł Laureata XVI Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego. Byli oni jedynymi laureatami w powiecie lwóweckim i jednymi z ośmiu w regionie jeleniogórskim. Ponadto Małgorzata Sykała została po raz drugi laureatką  Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej, zdobyła tytuł Finalistki XVI Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista” oraz Finalistki XV Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.


Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Małgorzata Sykała III e, Aleksandra Pawłowicz III g, Jacek Zięba III a, Hanna Sysak I c zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, a VI miejsce w etapie ogólnopolskim.

Aleksandra Pawłowicz z klasy III g była Finalistką IV Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej.

W etapie powiatowym Dolnośląskiego Konkursu Przyrodniczego „zDolny Ślązak Gimnazjalista” naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Sykała, Wojciech Dzieżyc, Jacek Zięba oraz Iga Kurkowiak.

Jacek Zięba III a, Wojciech Chudzikowski II e, Mariusz Wawrykowicz III D brali udział w etapie powiatowym IV Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej. 

Osiągnięcia w konkursach matematycznych:

Wojciech Dzieżyc z klasy III a
- zdobył tytuł Finalisty XVII Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”,
- brał udział w etapie wojewódzkim, w zawodach II stopnia ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów,
- zajął II miejsce w XVI Powiatowej Gimnazjadzie Matematycznej.

Jacek Zięba z klasy III a
- zajął I miejsce XVI Powiatowej Gimnazjadzie Matematycznej,
- reprezentował szkołę w etapie powiatowym XVII Dolnośląskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

Anna Malczewska z klasy III f zajęła III miejsce w XVI Powiatowej Gimnazjadzie Matematycznej.

Michał Mendocha z klasy III d reprezentował szkołę w etapie powiatowym XVII Dolnośląskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.


Osiągnięcia w konkursach polonistycznych

Anna Malczewska z klasy III f zajęła:
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym „Czy znasz swój język ojczysty?”,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym,
- I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w II Lwóweckim Dyktandzie o puchar Burmistrza Gminy i Miasta.

Agata Pacuszka z klasy III e zdobyła:
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym „Czy znasz swój język ojczysty?”
- II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii w II Lwóweckim Dyktandzie o puchar Burmistrza Gminy i Miasta

Aleksandra Pawłowicz z klasy III g
- zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym "Czy znasz swój język ojczysty?",
- reprezentowała szkołę w Dolnośląskim Konkursie Humanistycznym „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

Marta Szustakowska z klasy III e zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym „Czy znasz swój język ojczysty?”

Wojciech Dzieżyc z klasy klasy III a zdobył III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

Michał Mendocha z klasy III d został wyróżniony w Powiatowym Konkursie Językowym „Czy znasz swój język ojczysty?”

Adrian Moskalow i Mariusz Wawrykowicz z klasy III d reprezentowali szkołę w etapie powiatowym Dolnośląskiego Konkursu Humanistycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.


Osiągnięcia w konkursach historycznych
Mariusz Wawrykowicz z klasy III D zajął I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”,
Natalia Łoza z klasy II a zdobyła III miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”,
Kacper Kobylański z klasy I B zajął:
- V miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”,
- I miejsce w II Gminnym Konkursie Historycznym Wiedzy o Lwówku Śląskim.

Julia Chlebowicz z klasy I f zajęła II miejsce w II Gminnym Konkursie Historycznym Wiedzy o Lwówku Śląskim.

Eryk Kopeć z klasy I f zajęł II miejsce w II Gminnym Konkursie Historycznym Wiedzy o Lwówku Śląskim.


Osiągnięcia w konkursach językowych

Alan Kała z klasy I b zdobył I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Komunikatywny Gimnazjalista”.
Albert Gołębiowski z klasy III e uczestniczył w etapie powiatowym Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

Ewa Sienkiewicz z klasy II a, Natalia Ziemniak z klasy III c uczestniczyły w etapie powiatowym Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.


Osiągnięcia w konkursach recytatorskich

Agnieszka Kredkowska z klasy III f zdobyła wyróżnienie w etapie wojewódzkim XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”

Wiktoria Kłosowska z klasy II b zajęła II miejsce w etapie powiatowym XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Martyna Wójcik z klasy II d zajęła II miejsce w etapie powiatowym XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

 

Wyróżnienia w konkursach artystycznych:
Oliwia Lipińska z klasy II d
- zajęła I miejsca na Festiwalu Piosenki Polskiej,
- zdobyła wyróżnienie na Lwóweckim Festiwalu Talentów.
Martyna Wójcik z klasy II d zajęła III miejsca na Festiwalu Piosenki Polskiej.

Katarzyna Karpiszyn z klasy I e była półfinalistką Lwóweckiego Festiwalu Talentów.
Anna Szyndrowska z klasy II D zdobyła:
- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”,
- wyróżnienie w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach”,

- wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kwiat dziełem doskonałym”,
była finalistka etapu wojewódzkiego XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” .
Mariola Borejsza z klasy 1D zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „800 lat Lwówka Śląskiego oczami dziecka”.
Agata Pacuszka z klasy III E zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „800 lat Lwówka Śląskiego oczami dziecka”.
Ewa Delinowska z klasy II C zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Przyroda wokół nas”
Julia Chlebowicz z klasy ID zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Przyroda wokół nas”

Osiągnięcia w konkursach Turystyczno – Krajoznawczych.

Drużyna w składzie: Hanna Sysak z klasy I C, Kaja Czachara z klasy I C, Honorata Król z klasy I F - zdobyła I miejsce w etapie międzypowiatowym i II miejsce w etapie wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.


Nagrody za 100% frekwencję otrzymali: Agnieszka Orligóra z klasy II D, Wiktor Kochlewski z klasy I C.


Wyróżnienia w zawodach sportowych

Sukcesy sportowe dziewcząt:

Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi lekkoatletycznej dziewcząt - I miejsce,
Finał Dolnośląski Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt - II miejsce,
Finał Dolnośląski Drużynowe biegi przełajowe dziewcząt - I miejsce,
Finał Dolnośląski Puchar Jean Piere Humberta LA dziewczęta - III miejsce, 
Dolnośląska Indywidualna Gimnazjada LA,
Półfinał Strefowy piłka koszykowa.

Lista dziewcząt z najwyższymi osiągnięciami sportowymi:
Julia Bancewicz, Gabriela Chabiniak, Kaja Czachara, Weronika Jezioro, Emilia Kata, Edyta Königsman, Julia Mańkiewicz, Daria Mścisz, Martyna Miter, Dorota Rosochacka, Hanna Sysak, Kamila Tomaszczyk, Julia Wołoszyn, Wiktoria Zabiega, Natalia Ziemniak, Klaudia Wiśniewska, Sandra Ostrowska.

Sukcesy sportowe chłopców:
Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi lekkoatletycznej chłopców - III miejsce,

Finał Dolnośląski Sztafetowe biegi przełajowe chłopców - IV miejsce,
Finał Dolnośląski Drużynowe biegi przełajowe chłopców - I miejsce,
Finał Dolnośląski Puchar Jean Piere Humberta LA chłopców - VII miejsce, 
Dolnośląska Indywidualna Gimnazjada LA.


Lista chłopców z najwyższymi osiągnięciami sportowymi:
Jakub Bagłaj, Grzegorz Czepiel, Marcin Dziuba, Grzegorz Grabowicz, Wojciech Grasza, Marcel Grześków, Konrad Kierepka, Tymoteusz Kobak, Wiktor Kochlewski, Marceli Kocot, Wiktor Kossakowski, Filip Maciejewski, Dominik Markowski, Michał Nakielski, Mateusz Wiszniowski, Mateusz Zawada, Krystian Ranecki, Piotr Krupka, Jakub Sołtys, Mieszko Rybicki.

Drużyna piłki ręcznej chłopców w składzie:
Grzegorz Grabowicz, Dawid Kawiński, Adrian Puchalski, Filip Maciejewski, Grzegorz Czepiel, Sebastian Berliński, Marcin Dziuba, Marcel Grześków, Daniel Kamiński, Marceli Kocot, Kacper Królikowski, Maciej Szewczuk, Mateusz Zawada, zdobyła srebrny medal w Finale Strefowym.


Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

I miejsce - Albert Gołębiowski z klasy III E,
wyróżnienie - Ewa Sienkiewicz z klasy II A,
wyróżnienie -Natalia Ziemniak z klasy III C,

VI Szkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalnym z Języka Angielskiego:
I miejsce - Alan Kała z klasy I B,
II miejsce - Jacek Zięba z klasy III A,

III miejsce - Anna Malczewska z klasy III F

Pierwsze Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego:
I miejsce - Alan Kała z klasy I B,
II miejsce - Kacper Kobylański z klasy I B,
III miejsce - Anna Malczewska z klasy III F, Fabian Demmer z klasy ID.

Szkolny Konkurs Matematyczny „Myślę, liczę wygrywam”
I miejsce – Wojciech Dzieżyc z klasy III a,
II miejsce – Małgorzata Sykała z klasy III e,
III miejsce – Kamila Tomaszczyk z klasy III c, Przemysław Zieliński z klasy III b.

I miejsce – Ewa Sienkiewicz z klasy II a,
II miejsce – Kacper Zając z klasy II f,
III miejsce – Wojciech Grasza z klasy II c.

I miejsce – Bartłomiej Zubko z klasy I e,
II miejsce – Hanna Kowalska z klasy I d,
III miejsce – Kaja Czachara z klasy I c.


Szkolny Konkurs Geograficzny
I miejsce – Jacek Zięba z klasy III a,

II miejsce – Anna Szyndrowska z klasy II d,
III miejsce – Julia Wołoszyn III c.


Wyróżnienia za działalność artystyczną w zespole wokalnym otrzymali:
Oliwia Krzysztofińska z klasy I b, Julita Siwak z klasy II b, Wiktoria Kłosowska z klasy II b, Klaudia Mazur z klasy I a, Karolina Kominek z klasy II b, Martyna Wójcik z klasy II d, Oliwia Lipińska z klasy II d, Grzegorz Grabowicz z klasy II c, Eryk Kopeć z klasy I f, Julianna Skrobuk z klasy III a, Gabrielia Chabiniak z klasy III c.


Za działalność artystyczną i reprezentowanie szkoły w konkursach plastycznych wyróżnieni zostali:
Marcelina Domańska z klasy IIIA, Julianna Skrobuk z klasy IIIA, Michał Śliwowski z klasy II F, Joanna Piekarz z klasy III G, Sandra Ostrowska z klasy IIIG.


Za twórczy wkład w poprawę estetyki przestrzeni szkolnej dyplomy otrzymali:
Zofia Żuchowska z klasy I B, 
Magdalena Zając z klasy III E, Hutnik Iza z klasy IIIF.


Samorząd Uczniowski zrealizował wiele przedsięwzięć w roku szkolnym 2016/2017, a wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, zagospodarowanie uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Opiekunowie złożyli wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom podziękowania za pomoc i zaangażowanie we wszystkie działania w tym roku szkolnym, a spośród całego grona społeczników na szczególne wyróżnienie za zapał do pracy, ciekawe pomysły, dobre serce, bezinteresowną pomoc i życzliwość zasłużyli:
Wiktoria Kłosowska, Laura Wengorek, Alicja Koman, Gabriela Koman, Ewa Sienkiewicz, Agnieszka Kredkowska, Martyna Machowska, Karolina Mrozik, Julita Siwak, Daniela Bilska, Emilia Kata, Joanna Piekarz, Martyna Pieniakowska, Dorota Rosochacka, Natalia Ziemniak, Klaudia Grabowska, Karolina Kominek, Edyta Königsman, Anna Malczewska, Sandra Ostrowska, Aleksandra Pawłowicz, Martyna Woroniec, Mateusz Zawada, Julia Bancewicz, Gabriela Chabiniak, Izabela Hutnik, Wiktoria Jaszczyszyn, Katarzyna Michalska, Gabriela Mius, Wiktoria Taradajczyk, Kacper Dąbkowski, Ewa Delinowska, Natalia Galik, Natalia Łoza, Klaudia Mazurek, Daria Sady, Dominika Iwasieczko, Patrycja Kaczmarek, Julia Łużna, Justyna Przybyła, Michał Drużga, Małgorzata Kęska, Klaudia Wiśniewska, Eryk Kopeć, Grzegorz Grabowicz, Patryk Malewski, Michał Mendocha, Wiktoria Szymańska.


Tytuł CZYTELNIKA ROKU zdobyła Dominika Tomaszewicz z klasy I A.

Małgorzata Sykała z klasy III E otrzymała nagrodę za działalność artystyczną w środowisku lokalnym.

Za aktywne włączenie się w działalność koła bibliotecznego, za pomoc w organizacji przedsięwzięć  kulturalnych i czytelniczych wyróżnieni zostali:
Jagoda Kijak Raczyńska z klasy III D, Wiktoria Taradajczyk z klasy IIF, Agata Pacuszka z klasy IIIE, Magda Zając z klasy IIIE.

1.06.2017 obchodziliśmy NOC BIBLIOTEK. Jest  to ogólnopolska akcja, która w  niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Oficjalne rozpoczęcie działań proponowane było na 3.06.2017. W naszej szkole połączyliśmy tą działalność z Festynem Rodzinnym Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Wspólnie z Kołem Bibliotecznym działającym w Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowaliśmy stoisko warsztatów bibliotecznych, na którym dzieci mogły wykonać własnoręcznie swoją pierwszą książeczkę, pokolorować bohaterów ulubionych bajek, uzupełnić labirynty i oczywiście czytać  bajki i bajeczki

NOC BIBLIOTEK NA FESTYNIE RODZINNYM
czytaj więcej
  • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

1.06.2017 już po raz drugi uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. O godz. 10.35 uczniowie, którzy przynieśli z domu swoje ulubione książki spotkali się na boisku trawnym  przed szkołą i stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Była to szansa do zaprezentowania  swoich zainteresowań czytelniczych szerszemu gronu kolegów i koleżanek. Biblioteka szkolna miała również okazję zaktualizować swoją wiedzę na temat   cieszących się   powodzeniem wśród młodzieży nowości literackich .

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
  • UCZENNICE GIMNAZJUM CZYTAJĄ W PRZEDSZKOLU

30.05.2017 koło biblioteczne  w składzie Agata Pacuszka kl. IIIE , Magda Zając kl. IIIE oraz  Jagoda Kijak- Raczyńska  z kl. IIIc  odwiedziło 5-latki      z Przedszkola nr 1 w Lwówku Śląskim. W ramach  akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” uczennice gimnazjum czytały przedszkolakom baśnie oraz podarowały własnoręcznie zrobione zakładki do książek, a także pamiątkowe malowanki. Zaszczepiając w najmłodszych zamiłowanie do zabawy z książką pamiętajmy, że Z CZYTAJĄCYCH DZIECI WYRASTAJĄ MYŚLĄCY DOROŚLI.

UCZENNICE GIMNAZJUM CZYTAJĄ W PRZEDSZKOLU
  • KOLEJNA UCZENNICA WYBITNIE UTALENTOWANA PLASTYCZNIE

Kolejny sukces plastyczny naszej wszechstronnie utalentowanej uczennicy z klasy II D Anny Szyndrowskiej. Jej praca pt. "Macierzyństwo" wzięła udział w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym  Przyroda w Kolorach - ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW i otrzymała wyróżnienie!  Na tegoroczną edycję Konkursu nadesłano niemal 2600 prac z całego świata! Serdecznie gratulujemy!!! 

KOLEJNA UCZENNICA WYBITNIE UTALENTOWANA PLASTYCZNIE

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl