Co czytać, czyli o książkach na bibliotecznych półkach

Jesteś tu: » Strona główna » BIBLIOTEKA SZKOLNA » Co czytać, czyli o książkach na bibliotecznych półkach

Co czytać, czyli o książkach na bibliotecznych półkach

W naszej bibliotece możecie znaleźć książki o różnej tematyce. Warto wiedzieć,  co i gdzie się mieści, bo wtedy samodzielnie można wyszukać coś najodpowiedniejszego dla siebie. Znając biblioteczne działy, poruszacie się między regałami sprawnie i pewnie. Dlatego poświęćcie chwilkę czasu i pozwólcie oprowadzić się po naszym księgozbiorze.
Przede wszystkim pamiętajcie, że książki ułożone są tematycznie, w działy, a w każdym dziale alfabetycznie według nazwisk autorów.

Najbardziej znanym i najczęściej przez Was odwiedzanym działem jest oczywiście dział lektur (L), w którym czeka na Was wszystko to, o czym mówicie  i piszecie na polskim. By się nie denerwować, że zabrakło lektury, przychodźcie zaraz po zapowiedzi omawiania. Nie czekajcie do ostatniej chwili. Warto wiedzieć, że w tym bibliotecznym zakątku obowiązuje podział na klasy

Jeśli lubicie czytać o przyjaźni, pierwszej miłości, o szkolnym lub rodzinnym życiu waszych rówieśników, to udajcie się do działu oznaczonego symbolem Ob, gdzie znajdziecie powieści i opowiadania obyczajowe; między innymi pani Małgorzaty Musierowicz.

Gdy chcecie uczestniczyć w  pasjonujących wydarzeniach i przeżyć przygodę, poczytać coś o żywej i wartkiej akcji, wybierzcie książkę z działu powieści i opowiadań przygodowych o symbolu P, w którym spotkacie się z Panem Samochodzikiem, trzema detektywami, bądź bohaterami książek Edmunda Niziurskiego. Czytając te powieści, czas szybko mija, a  autor trzyma w napięciu do końca ostatniej strony.

Fani fantastyki swoje kroki powinni skierować do kącika powieści i opowiadań fantastycznych ( Pf ), w którym króluje Harry Potter wraz z córką czarownic i dziełami Stanisława Lema.

Przyrodników i wszystkich miłośników zwierząt zachęcamy do wędrowania między powieściami i opowiadaniami przyrodniczymi ( Prz)

Zainteresowani przeszłością Polski i świata zadowoleni będą z powieści i opowiadań historycznych ( H ), dzięki którym odwiedzą starożytny Egipt czy starożytną Grecję, dowiedzą się, jak to bywało w czasie panowania królów.

Jeśli Wasze historyczne zainteresowania skupione są na okresie II wojny światowej, to szczególnie zapraszamy do działu HISTORIA. Gdy wszystkie zakamarki i biblioteczne tajniki zostały odkryte, życzymy wszystkim samodzielnym udanych poszukiwań.

Do zobaczenia na bibliotecznym szlaku