BIBLIOTEKA SZKOLNA

Jesteś tu: » Strona główna » BIBLIOTEKA SZKOLNA

   Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

                                                                                                                                                                                                                                Jan Paweł II

  • 800- LECIE LWÓWKA ŚLĄSKIEGO - WYSTAWA PLASTYCZNA W BIBLIOTECE

0D. 15.05- 21.06 2017  MOŻNA OBEJRZEĆ W BIBLIOTECE  PRACE PLASTYCZNE UTALENTOWANYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.   Są to rysunki obiektów architektury  oraz makiety budowli  tematycznie związane  z Lwówkiem  Śląskim. 

800- LECIE LWÓWKA ŚLĄSKIEGO - WYSTAWA PLASTYCZNA W BIBLIOTECE
  • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

1.06.2017 już po raz drugi uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. O godz. 10.35 uczniowie, którzy przynieśli z domu swoje ulubione książki spotkali się na boisku   przed szkołą i stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Była to szansa do zaprezentowania  swoich zainteresowań literackich szerszemu gronu kolegów i koleżanek. Biblioteka szkolna miała również okazję zaktualizować swoją wiedzę na temat nowiści czytelniczych.

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

1.06.2017 obchodziliśmy NOC BIBLIOTEK. Jest  to ogólnopolska akcja, która w  niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Oficjalne rozpoczęcie działań proponowane było na 3.06.2017. W naszej szkole połączyliśmy tą działalność z Festynem Rodzinnym Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Wspólnie z Kołem Bibliotecznym działającym w Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowaliśmy stoisko warsztatów bibliotecznych, na którym dzieci mogły wykonać własnoręcznie swoją pierwszą książeczkę, pokolorować bohaterów ulubionych bajek, uzupełnić labirynty i oczywiście czytać  bajki i bajeczki. 

NOC BIBLIOTEK POD HASŁEM
czytaj więcej
  • BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA PREZENTACJĘ PRAC FOTOGRAFICZNYCH MAŁGORZATY SYKAŁY Z KLASY IIIE

 W DNIACH 15.05-15.06.2017 MOŻNA OBEJRZEĆ W BIBLIOTECE

SZKOLNEJ PIĘKNE ZDJĘCIA O TEMATYCE PRZYRODNICZEJ.

WYSTAWA NOSI TYTUŁ " PTAKI POLSKI CZ. II"

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA PREZENTACJĘ  PRAC FOTOGRAFICZNYCH MAŁGORZATY SYKAŁY Z KLASY IIIE

11.05.2017 ROKU W CZWARTEK CHĘTNI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY POD OPIEKĄ PANI aNNY ROGULSKIEJ UCZESTNICZYLI W SPOTKANIU AUTORSKIM Z DZIENNIKARZEM PUBLICYSTĄ I AUTOREM KSIĄŻEK SZYMONEM HOŁOWNIĄ. SPOTKANIE MIAŁO MIEJSCE W SALI MIESZCZAŃSKIEJ LWÓWECKIEGO RATUSZA. GOŚĆ PROMOWAŁ SWOJĄ NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ PT. "jAK ROBIĆ DOBRZE"CZYLI OSOBISTY DZIENNIK Z PODRÓŻY DO AFRYKI

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NA SPOTKANIU Z SZYMONEM HOŁOWNIĄ
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl