XV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Jesteś tu: » Strona główna » XV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

XV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

27 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim odbył się finał XV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół podstawowych. Ponieważ Szkoła Podstawowa nr 1 dopiero powstanie od wrzesnia br., dlatego uczniowie przyszłej placówki edukacyjnej nie wzęli udziału w konkursie.

Do etapu powiatowego zakwalifikowano 30 uczestników, którzy w etapie szkolnym uzyskali co najmniej 17 punktów. W finale Patrycja Karpowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śl. zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyli ex aequo: Wojciech Kłosowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Magdalena Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych. Na III miejscu znalazł się Bartosz Budzyński ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Lwówku Śl.

Organizatorami XV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych konkursu byli: Gimnazjum im. Jana Pawła II (od września br. Szkoła Podstawowa nr 1) i Powiatowe Centrum Edukacji we Lwówku Śl. Patronat honorowy nad konkursem sprawowała pani Mariola Szczęsna - burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śl.

Oto pełna liczba laureatów:

Imię i nazwisko

Leonard Kurlej

Krystian Baca

Renata Rosicka

Musimy dodać, że tego dnia liczna grupa uczniów Gimnazjum pracowała przy organizacji konkursu. Wojciech Dzieżyc, Michał Mendocha i Jakub Mrozik przeprowadzili warsztaty dla finalistów konkursu o tematyce „Niedziesiątkowe systemy pozycyjne”. Agnieszka Kredkowska i Wiktoria Kłosowska poprowadziły uroczystość zakończenia i podsumowania konkursu rozpoczynając swoje wystąpienie od recytacji wierszy. Ewa Sienkiewicz, Natalia Wilczak, Ewa Skrzydłowska, Kornelia Sawicz, Sandra Kozak, Wiktoria Taradajczyk, Marika Delinowska, Dominika Iwasieczko, Klaudia Grabowska, Katarzyna Cichończyk, Michał Keler, Ola Matusewicz, Natalia Dudzis i Aleksander Dudek włożyli duży wysiłek w organizację finału XV Powiatowego Konkursu Matematycznego w murach naszej szkoły.