MISTRZOWIE SPORTU

Jesteś tu: » Strona główna » MISTRZOWIE SPORTU

Podczas weekendowych startów we wrześniu 2016 r. padło kilka rekordów życiowych. Piotr Krupka, który reprezentował Dolny Śląsk na międzynarodowym meczu młodzików w Zittau zajął III miejsce w skoku o tyczce i ustanowił rekord życiowy 3.10. Natalia Markowska po rywalizacji w wieloboju finałów Nestle Cup w Toruniu uplasowała się na V pozycji. Na memoriale w Zgorzelcu wyniki życiowe ustanowili: Mateusz Wiszniowski - 100m, Marcin Dziuba - 300m, Tymoteusz Kobak - 600m, Jakub Bagłaj - 600m, Marcel Grześków - rzut dyskiem, Emilia Kata - 100m, Edyta Konigsman - 300m.

• NASI NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE W SPORTACH LETNICH

W dniach 4-6 sierpnia 2016 r. na Stadionie  Olimpijskim we Wrocławiu pojawiło się kilku zawodników, którzy przez ostatnie trzy lata uczęszczali do klasy sportowej w  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śl. Czworo lekkoatletów weźmie udział w XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Do startu w tej imprezie dopuszczani są najlepsi w kraju, wyłonieni z eliminacji i na podstawie list rankingowych opracowywanych przez odpowiednie związki sportowe. Reprezentować nas będą:  Żaneta Kata w rzucie oszczepem, Karolina Königsman w biegu na 800 m, Tomasz Bialic w skoku o tyczce oraz Krzysztof Piotrowski w biegu na 400 m.

NASI NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE W SPORTACH LETNICH
  • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniach 8-9 marca 2016 roku w Mirsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego PSZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Zawody rozegrane zostały w ramach współzawodnictwa sportowego Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk”.

I miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śl., skład zwycięzców: Julia Jaśkiewicz, Wikotria Zabiega, Julia Wołoszyn, Julia Mańkiewicz,  Kamila Tomaszczyk, Aleksandra Jezioro, Karolina Konigsman, Żaneta Kata, Dominika Woroszko, Oliwia Malarska, Gabriela Chabiniak, op. Marek Bialic.
I miejsce - Gimnazjum im. jana Pawła II we Lwówku Śl., skład zwycięzców: Marcin Dziuba, Grzegorz Grabowicz, Marcel Grześków, Bartosz Kawiński, Łukasz Kruczek, Filip Maciejewski, Patryk Garbiec, Tomasz Bialic, Kacper Mielniczyn, Paweł Dubiel, Krzysztof Piotrowski, Jakub Jarosz, Jan Sokołowski, Mateusz Zawada, op. Marek Bialic.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ