NASZ WOLONTARIAT

Jesteś tu: » Strona główna » NASZ WOLONTARIAT

OGŁOSZENIE! Rozpoczęliśmy charytatywną zbiórkę

surowców wtórnych "Dla Oli"

ZEBRANE FUNDUSZE PRZEZNACZYMY

NA REHABILITACJĘ KOLEŻANKI

Zachęcamy wszystkich do wspólnego

zbierania zakrętek, baterii i płyt CD/DVD.

Baterie przynosimy do

p. Renaty Grzyb lub p. Renaty Żamojdy

Zakrętki i płyty do p. Renaty Żamojdy (świetlica)

• AKCJE PROSPOŁECZNE I WOLONTARIAT

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Słowa Jana Pawła II uświadamiają, czym człowiek powinien się kierować w życiu. Świadome pomaganie, wspieranie potrzebujących, daje szansę na szczęście i uśmiech, przyczynia się do nadania życiu głębszego sensu. Pomagając dzieciom w odzyskiwaniu sprawności, zdrowia, wzbudzamy w sobie naturalne poczucie spełnienia i satysfakcję z obdarowywania. To bezcenna zapłata za dobroczynność.

W naszej szkole działalność charytatywna jest bardzo ważnym elementem sfery wychowawczej. Zbiórka nakrętek prowadzona jest w świetlicy od 2008 roku. W ciągu ośmiu lat współpracowaliśmy z Fundacją „Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci” oraz pomogliśmy sześciorgu chorym dzieciom, w tym raz wsparliśmy chorego chłopca z naszej szkoły.

W tym roku tradycyjnie zbieramy nakrętki na cel charytatywny. Nasze akcje są dokumentowane, a każdy uczeń biorący w nich udział doceniony. W tym roku chcemy usłyszeć opinie uczniów, bo potrzebujących dzieci jest kilkoro. Nasze dzieci są mądre, bardzo życzliwe i chętnie pomagają bezinteresownie. Choć grupa o wrażliwych sercach jest liczna, zachęcamy pozostałych do włączenia się w pomoc. A wszystkim "zakręconym" dzieciakom już teraz serdecznie dziękuję. :)

Renata Żamojda

AKCJE PROSPOŁECZNE I WOLONTARIAT