Jesteś tu: » Strona główna » O szkole

Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim jest jedyną tego typu placówką publiczną w gminie Lwówek Śląski. Do gimnazjum uczęszcza 484 uczniów ze Lwówka Śląskiego i 28 okolicznych wsi, którzy uczą się w 22 oddziałach.

W szkole zatrudnionych jest 39 nauczycieli, z których każdy posiada wykształcenie magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Ponadto większość uzyskała najwyższy stopień awansu zawodowego (nauczyciel dyplomowany).

Szkoła dysponuje doskonałą bazą sportową. Posiada halę, salę gimnastyczną, siłownię, zespół boisk. Uczniowie korzystają również z pobliskiego stadionu.

Gimnazjum im. Jana Pawła II od kilku lat prowadzi w powiatowych i regionalnych rankingach ukazujących osiągnięcia uczniów w lekkiej atletyce. W roku szkolnym 2007/2008 placówka zajęła IV miejsce w województwie dolnośląskim w rywalizacji sportowej. W kolejnych cyklach współzawodnictwa sportowego kilkuset szkół gimnazjalnych z całego Dolnego Śląska nasza placówka otrzymała odpowiednio III (r. szk. 2008/2009) i V miejsce (r. szk. 2009/2010)!

Dagmara Wojtasik - mistrzyni Polski w skoku wzwyż - rok szkolny 2010/2011

Uczniowie szkoły osiągają liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, czego dowodem są najlepsze w regionie wyniki m.in. w dwóch najbardziej prestizowych zmaganiach naukowych: "Z'Dolny Ślązak Gimnazjalista" oraz "Liga Naukowa".

W 2010 roku portal internetowy naszego Gimnazjum znalazł się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego konkursu "Szkolnastrona Roku", a w 2011 roku strona internetowa www.gimlwowek.pl otrzymała "Certyfikat zdamy.pl - Strona Przyjazna Młodzieży".

Wyróżnienie w konkursie "Szkolna Strona Roku 2010"